Automatyczne kopie zapasowe z DropBox

Automatyczne kopie zapasowe z DropBox

 

 1. Instalujemy program DropBox, Kliknij i Pobierz
 2. Po instalacji logujemy się na swoje konto DropBox
 3. Wchodzimy do DropBox (jeśli jest niewidoczny, to po prawej stronie od paska zadań klikamy strzałkę w górze i szukamy ikonki dropbox, klikamy ją lewym przyciskiem myszy)
 4. W DropBox klikamy nasz avatar, następnie klikamy preferencję
 5. Przechodzimy do synchronizacja i szukamy „lokalizacja naszego folderu dropbox” i do notatnika przepisujemy nasz adres folderu.
 6. Zatrzymujemy Wampa. Klikamy na ikonę programu Wamp lewym przyciskiem myszy i wybieramy „Zatrzymaj wszystkie usługi”.
  Teraz klikamy na ikonę programu prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Zakończ”.
 7. Wchodzimy do folderu C:\wamp\www i zmieniamy nazwę katalogu „db_backups ” na nazwę „db_backups_przeddropbox”.
 8. Klikamy start, wpisujemy „Wiersz poleceń” po prawej stronie klikamy „uruchom jako administrator”
 9. W wierszu poleceń wpisujemy polecenie:
  mkdir "TuWpisujemySciezkeDropbox\db_backups" & mklink /D  "C:\wamp\www\db_backups" "TuWpisujemySciezkeDropbox\db_backups"  
   W miejscach zaznaczonych na zielono wpisujemy ścieżkę programu DropBox  (najlepiej jest przekopiować polecenie do notatnika, w nim zmienić „TuWpisujemySciezkeDropbox” i wkleić polecenia do wiersza poleceń,  ścieżka DropBox to ścieżka, która wyświetliła nam się w programie DropBox). Pamiętajmy o tym, iż polecenie musi zawierać znaki „”
 10.  Włączamy Wampa, klikamy start, wpisujemy „start wamp” i klikamy „uruchom jako administrator”.
 11. Wchodzimy do programu Warsztat24, wchodzimy w ustawienia (ikona trybiku po prawej stronie) –> zjeżdżamy na dół, klikamy przycisk  „Utwórz kopię zapasową bazy danych”. Jeśli wszystko jest prawidłowo skonfigurowane, to kopia wyświetli się w programie Warsztat24 (data), dodatkowo nasza ikonka DropBox będzie miał znak synchronizacji

 

UWAGI

 • Jeśli Konfiguracja nam nie zadziała i będziemy chcieli przywrócić poprzednie ustawienia kopii, to po prostu zmieniamy nazwę folderu (C:\wamp\www/db_backups) na nazwę „db_backups_DropBox_old” . Następnie zmieniamy nazwę naszego folderu (poprzedni folder z kopiami bazy danych) z „db_backups_przeddropbox” na „db_backups”