Posnet Pospay ONLINE — konfiguracja

Posnet Pospay ONLINE — konfiguracja

  1. Na początek będziemy potrzebowali włączyć tryb drukarkowy. Wchodzimy w Ustawienia  –> Tryb Pracy –> i klikamy przycisk „Włącz tryb drukarkowy” (przycisk na samym dole)
  2. Następnie musimy podłączyć się do sieci Wi-fi, wchodzimy do Menu –> Ustawienia –> Wi-fi (przycisk na samej górze) i  klikamy na swoją sieć Wi-fi, podajemy hasło i łączymy się do niej.
  3. Musimy wyłączyć DHCP (automatyczne nadawanie adresów IP), czyli wchodzimy w Menu –> Ustawienia –> Wi-fi, klikamy przycisk na górze „ustawienia zaawansowane”  (pomarańczowy) i przełączamy pole „DHCP na „NIE”, klikamy przycisk  na samym dole „Zapis sieć”.

Konfiguracja programu Warsztat24

  1. Wchodzimy do menu drukarki i klikamy trzy kropki w lewym górnym rogu, pokaże nam się okno z naszym adresem IP + portem.
  2. W programie Warsztat24 wchodzimy w ustawienia (ikona trybiku po prawej stronie) i wchodzimy do zakładki Fiskalizacja. Z pola Drukarka Fiskalna wybieramy „Posnet – Lan”, port ustawiamy na port naszej drukarki, a adres IP ustawiamy na adres IP naszej drukarki, zapisujemy. Na drukarce fiskalnej wychodzimy całkowicie z menu

 

Konfiguracja WampServera (rozszerzenie „php_sockets”, dla starszych wersji)

 

  1. Przy starszych wersjach instalacyjnych biblioteka php_sockets nie jest uruchomiona. Należy ją włączyć.  Klikamy lewym przyciskiem myszy na ikonę  WampServera -> PHP -> Rozszerzenia -> wybieramy „PHP_SOCKETS” (o ile nie jest zaznaczony)

 

*Jeśli nie widzimy ikonki Wamp Serwera, to musimy najpierw go uruchomić. Klikamy start, wpisujemy „start wamp” i klikamy „uruchom jako administrator”.