Magazyn – Import dokumentów

Magazyn – Dodawanie klientów do Importu Dokumentów 

 

Przed zabraniem się do importowania dokumentów, warto sprawdzić listę obsługiwanych hurtowni, Kliknij, aby zobaczyć Listę Hurtowni

 1. Przed importem dokumentów, musimy dodać klienta do bazy programu (dodajemy hurtownie po NIPie do bazy klientów), jeśli już wcześniej dodawaliśmy klienta do bazy, to nie musimy dodawać ponownie). Wchodzimy w zakładkę „Klienci” i wybieramy „dodaj klienta”
 2. W polu „Wyszukaj online po NIP” wpisujemy NIP klienta, klikamy gdzieś obok, czekamy, aż klient zostanie wyszukany. Następnie na dole klikamy przycisk „Zapisz”

 

 

Magazyn – ręczny import dokumentów z plików csv i xml

 

 1. Wchodzimy w zakładkę „Magazyn”, następnie w „Dokumenty”
 2. Wybieramy „Nowa Dostawa”
 3. W polu „Klient” wybieramy hurtownie, od której chcemy zaimportować dokumenty. Następnie mamy dwie opcję, import plików CSV albo XM, Jeśli importujemy pliki XML, to wybieramy  „import plików XML z”.
 4. Jeśli importujemy pliki CSV, to zjeżdżamy na dół i wybieramy „Import pliku z”, uzupełniamy też pole „Numer Dokumentu”
 5. Po zaimportowaniu nasz zaimportowany plik widnieje w liście dokumentów

 

 

Magazyn – Import Dokumentów Poprzez Usługi Zewnętrzne (WS)

 

  1. Wchodzimy do zakładki „Ustawienia”, wybieramy „Usługi Zewnętrzne”. Następnie z pola „Wybierz konfiguracje” wybieramy naszą hurtownię (import dokumentów online, jest dostępny tylko dla kilku hurtowni).

   Wykonujemy instrukcję, która wyświetliła nam się na zielonym tle (zgłaszamy się do hurtowni po dane logowania, wpisujemy dane do programu Warsztat24).  W polu „Powiązany Kontrahent” wybieramy hurtownię,  której dotyczy konfiguracja. Następnie klikamy przycisk „Zapisz Zmiany”
  2. Po wejściu do „Magazyn” –> Dokumenty, mamy opcję importu dokumentów online (opcja jest dostępna po prawej stronie
  3. Po wybraniu opcji importu, możemy wybrać dokumenty, jakie chcemy zaimportować (po prawej stronie od nazwy dokumentu, mamy zielony przycisk, który służy do importu). Dodatkowo na górze (po lewej stronie) mamy opcję wyszukiwania/sortowania dokumentów.
 1.