Drukarki fiskalne on-line

Współpraca z drukarkami fiskalnymi On-Line

Program współpracuje ze wszystkimi drukarkami fiskalnymi on-line produkowanymi w kraju. 

Natomiast sugerujemy zakup drukarek tych producentów : Novitus lub Elzab ze względu na bliską współpracę i przygotowanie przez tych producentów, dedykowanego programu do fiskalizacji .

Nie oznacza to, że nie można dokonywać fiskalizacji na drukarkach innych producentów np. POSNET

 

Jaka jest różnica między drukarką a kasą fiskalna?

  • drukarka fiskalna – jak nazwa wskazuje, drukuje na niej to co jest na przygotowanym paragonie lub fakturze (to co na ekranie)
  • kasa fiskalna – żeby cokolwiek wydrukować, najpierw należy wprowadzić to do jej pamięci. Potem za pomocą kodów lub nazwy wystawia się paragon. 

 

Jakie urządzenie powinien wybrać warsztat?

Drukarkę fiskalną. Dlaczego :

  • Szybciej wydrukujesz paragon, zafiskalizujesz fakturę – oszczędzasz czas na programowaniu kasy fiskalnej
  • Patrząc na zmiany jakie się dokonują są w przepisach – warsztaty docelowo będą musiały na paragonach wydrukować wszystkie zużyte do naprawy materiały i wykonane usługi – aktualizacja bazy towarów w kasie to strata czasu
  • Nawet jeśli teraz warsztat pracował na kasie fiskalnej bo zamykał naprawę jedną pozycją np. usługa serwisowa. To przyszłościowo gdy będzie się rozwijał sam będzie chciał wiedzieć jakie towary zużył do naprawy – wtedy nie będzie zmuszony do zakupu drukarki i zaoszczędza czas na tworzeniu w magazynie RW do każdej faktury lub paragonu