Magazyn – już działa

Moduł magazynowy już jest uruchomiony.

Jak to działa ?

Po wielu konsultacjach z warsztatami uznaliśmy, że magazyn nie może narzucać sposobu pracy , a tym bardziej ograniczać warsztatu w szybkości pracy. Magazyn został opracowany w taki sposób by nie denerwować przy wypisywaniu zlecenia serwisowego. Co to znaczy ? Znaczy to tyle, że stan magazynowy jest tylko informacją o tym co mamy i ile danego towaru się rozeszło w związku z prowadzonymi działaniami. Nawet jeśli przyjęcie towaru stanowiło w przychodzie 1 sztukę to system pozwala na sprzedaż więcej niż jednej. Oczywiście fakt ten jest odnotowany w towarach gdzie zobaczymy, że przyjętej pozycji było sztuk 1 a rozeszło się 2 i w związku z tym stan = -1 szt.

Dodane zostało pole indeks, które można odczytać jako kod dostawcy lub kod producenta.

Przyjmowanie towaru zostało ograniczone do minimum klikania i samo przyjęcie towaru można obsługiwać przez samą klawiaturę. By przejść między polami wystarczy naciskać klawisz TAB, a chcąc zakończyć wprowadzanie pozycji wystarczy nacisnąć ENTER. Formatka dodawania nowej pozycji uruchamia się za każdym razem. Po zakończeniu wprowadzania dokumentu wystarczy nacisnąć ESC lub myszką kliknąć Zamknij. Samego dokumentu również na trzeba 'księgować’ wystarczy z niego wyjść.

Zapewne są miejsca gdzie będzie można poprawić ergonomię tego modułu, ale nie chcieliśmy dodawać pomysłów informatyków tylko czekamy na Wasze uwagi.

Oczywiście tak samo jak w przypadku budowania zleceń będziemy rozbudowywać ten fragment aplikacji i dopasowywać do Waszych potrzeb.

Prosimy o zgłaszanie swoich sugestii na nasz adres : [email protected] .

Bardzo dziękujemy warsztatom, które pomagały w tworzeniu tego modułu – szczególne podziękowania dla Pana Joachima Opary z Koszęcina .